Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 8 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >


  Mikoszewo Autor Admin - 367 raz(y) oglądano. 
...Mikoszewo to mała nadmorska miejscowość położona tuż przy ujściu Wisły do Bałtyku. To właśnie tu, w domkach z zielonym dachem, nasza wakacyjna grupa przebywała od 22 lipca do 1 sierpnia bieżącego roku. Grupa dotarła tu (i wróciła zresztą też) pociągiem, lokując się wygodnie w zarezerwowanych dla szkoły przedziałach pociągu InterCity. Decyzja o środku transportu była trafna, bo wyraźnie obniżyła wydatki, dając szansę na dodatkowe atrakcje.
Pogoda również dopisała, można więc było kąpać się, opalać, wędrować nadmorską ścieżką i zbierać bursztynki. Były też wycieczki do Gdyni, Gdańska i Sopotu i piesze wędrówki po najbliższej okolicy. Dużo radości dała dzieciom ekscytująca gra "Paintball Laser" a także dyskoteki i ogniska z pieczeniem kiełbasek.
Wyjazd można uznać za udany, bo wszyscy wrócili zdrowi, uśmiechnięci i zadowoleni.

 
czwartek, 06 września 2012       Strona gotowa do druku  

  Rok szkolny 2011/2012 - zakończony! Autor Admin - 326 raz(y) oglądano. 
... Hurra! Zakończyliśmy - jak się okazuje - całkiem udany rok szkolny! Oby następne były chociaż takie!
Podkreślić trzeba, że naszym największym osiągnięciem jest sukces szóstoklasistów! Pięknie napisali końcowy ogólnopolski sprawdzian i w ten sposób osiągnęli 7 stanin, czyli wysoki poziom w skali ogólnopolskiej. Tylko 3 szkoły w powiecie opolskim miały taki wynik i tylko jedna w Gminie Poniatowa, czyli my!
Rok był bezpieczny i spokojny - odnotowaliśmy tylko jeden wypadek: zderzenie na trasie do szkoły dwóch rozpędzonych naszych rowerzystów, którym 16 września jeszcze było bardzo pilno do nauki. Gdyby nie ukruszona górna jedynka, można by było przeboleć zósemkowane koło i podrapaną rowerową ramę.
Były też oczywiście różne trudności - jak to w życiu, w szkolnym też, ale dzięki naszej wspólnej zaradności i wspaniałej pomocy rodziców i dziadków naszych uczniów udało się wszystko pokonać! Kończymy więc rok na plusie (finansowym też) i ze świadectwem z paskiem!
Jak widać więc na załączonych zdjęciach w czasie uroczystości były nagrody, dyplomy, listy pochwalne i gratulacyjne. Były kwiaty, słodkości i ogromny pyszny tort dla nauczycieli od "Żaczka". Ta duża wzorzysta torba to prezent (zgodnie z tradycją) od absolwentów VI klasy dla szkoły - piękna śnieżnobiała firanka, która zawiśnie w oknie szkolnego korytarza.
Dla wszystkich uczniów były też cukierki, przekazane na festynie przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej, były również kolorowe lunchboxy, przekazane gratis przez jednego z rodziców. Każdy uczeń wracał więc z drobnym upominkiem!
A jeszcze gdy uwzględni się fakt, że 22 lipca nasze dzieci wyjeżdżają na 10 dni do Mikoszewa koło Gdańska (za 250 zł), to trzeba przyznać, że perspektywy najbliższych dni nie rysują się źle!
Na wszelki wypadek potwierdzamy też informację, o którą dopytują zainteresowani rodzice. Tak! Mamy jeszcze wolne miejsca w przedszkolu i w szkole! Do oddziału przedszkolnego zapraszamy dzieci już od 3 lat!

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU! 
czwartek, 05 lipca 2012       Strona gotowa do druku  

  Festyn 2012 Autor Admin - 281 raz(y) oglądano. 
...
Zamieszczona poniżej galeria zdjęć z naszego dorocznego Festynu tylko w małym stopniu oddaje nastrój i rozmach wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej szkole! Cieszymy się bardzo z obecności licznie przybyłych mieszkańców i zaproszonych Gości. Uświetnili uroczystość swoją obecnością, sprawiając, że nawet oferowane przez nas produkty i rękodzieła cieszyły się większym zainteresowaniem! Dzieci zmęczone udanym występem artystycznym, zaprezentowanym w gorącym południowym słońcu (w strojach puchatych niedźwiadków) szukały ochłody w lodach i szalonej jeździe na wysokiej zjeżdżalni.
Pogoda dopisała, atrakcji było sporo, więc nic dziwnego, że jeszcze późną nocą szereg aut stało przy szkole.


Zapraszamy za rok i dziękujemy!
 
piątek, 29 czerwca 2012       Strona gotowa do druku  

  Sukcesy w Gminnym Konkursie Ortograficznym! Autor Admin - 328 raz(y) oglądano. 
...Zaproszeni do uczestnictwa w konkursie, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej, jak wszyscy w takiej sytuacji, mieliśmy cichą nadzieję na choćby mały sukces. Tym przyjemniej jest nam donieść, że I miejsce zajęła Paulina Materek, uczennica klasy IV naszej szkoły! Krystian Dębiec i Mateusz Kwiatkowski, obaj z klasy VI, otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wszyscy oczywiście otrzymali także nagrody! Dziękujemy pani Wandzie Czuryło, która pracowała z uczniami, dziękujemy również im samym za chęć uczestnictwa i rywalizacji.
Gratulujemy! 
piątek, 29 czerwca 2012       Strona gotowa do druku  

  Konkurs Cambridge Autor Admin - 328 raz(y) oglądano. 
...Mamy sukces !
Co prawda nie jest to pierwsze miejsce tylko czwarte, ale za to w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Cambridge Universyty Press.
Dzieci z najmłodszych klas, czyli I - III miały za zadanie na kartonie formatu A4 wykonać pracę plastyczną z zastosowaniem angielskojęzycznych napisów. Temat był konkretny "My favourite Kid's party" czyli przyjęcie na Dzień Dziecka. Na każdej pracy należało umieścić ulubione zabawki podpisane w języku angielskim. Na nagrody i upominki mamy czekać do końca maja.
Gratulujemy sukcesu naszym uczniom i Pani mgr Magdalenie Wójcik, która ten konkurs pilotowała i zachęcała dzieci do pracy.
Wszystkich zainteresowanych konkursem odsyłamy na stronę której link znajduje się poniżej.

http://www.cambridge.org/pl/elt/news/news_article/item6932830/?site_locale=pl_PL
 
czwartek, 24 maja 2012       Strona gotowa do druku  

<   11121314151617172737475767778798081828384858687888990919293   >

Theme creado por dev-postnuke.com