Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (19)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (71)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 122 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111213132333435363738394041424344454647   >


  Konkursowe nagrody Autor Admin - 409 raz(y) oglądano. 
...Uprzedzając ostateczny werdykt konkursowego jury, które poda wyniki dopiero w listopadzie, wszystkim naszym autorom prac plastycznych przygotowanych na konkurs "Strój ludowy" wręczyliśmy w szkole drobne upominki i słodycze. Jest to tylko nagroda za uczestnictwo, za chęć zrobienia czegoś więcej, za zaangażowanie, pracowitość i pomysłowość. Resztę walorów ocenią Organizatorzy i może wtedy też będą jakieś nagrody, kto wie?

 
czwartek, 25 października 2012       Strona gotowa do druku  

  Trochę rozrywki Autor Admin - 422 raz(y) oglądano. 
...Ponieważ w tym roku nie wyjeżdżaliśmy na żadną wycieczkę, z zaciekawieniem oczekiwaliśmy na zapowiedziany spektakl. Śledząc losy baśniowych postaci, zastanawialiśmy się nad tym, co sami robimy w domu na co dzień i jakie są nasze obowiązki. Wszystkim podobały się żarciki i przygody głównej bohaterki, a najmłodsi, jak się później okazało, najbardziej przejęli się spektaklem i najaktywniej w nim uczestniczyli.


 
czwartek, 18 października 2012       Strona gotowa do druku  

  Dzień Edukacji Narodowej 2012 Autor Admin - 519 raz(y) oglądano. 
...To ważne szkolne święto, podobnie jak w latach ubiegłych, tego roku też obchodziliśmy radośnie i z humorem. Oczywiście ważne były dla nas wszystkie otrzymane życzenia: od Pana Kuratora Oświaty, od Rzecznika Praw Dziecka, od posła na Sejm RP - pana Henryka Smolarza czy od Marszałka Województwa Lubelskiego - pana Krzysztofa Hetmana. Najważniejsze jednak były życzenia od naszych uczniów, zwłaszcza że dodano do nich wiersze, piosenki i zabawne skecze.
Taki chory jegomość ze zbolałą miną, widoczny na zdjęciach pod niby - kocykiem, to nikt inny jak chorujący nauczyciel, do którego właśnie przyszedł lekarz. Ta przetworzona wersja wierszyka "Pan kotek był chory" wyraźnie mówi, że nie wszystkim i nie zawsze może grozić zawał. Czasem wystarczy tylko awans zawodowy!
Po sympatycznym apelu, pełnym ciepłych i miłych słów, były też słodkości przy kawie i herbacie, przygotowane przez nasz organ prowadzący, czyli przez Obywatelskie Stowarzyszenie Edukacyjne "Żaczek", któremu tą drogą serdecznie dziękujemy.

 
poniedziałek, 15 października 2012       Strona gotowa do druku  

  Plastelinowa jesień Autor Admin - 464 raz(y) oglądano. 
...Motywy jesienne to inspirujący pomysł. Korzystając z rysunkowych podpowiedzi, grupa przedszkolaków wykonała kolorowe prace plastyczne, które zebrane razem, pięknie prezentują się na gazetce. Miło popatrzeć na skupione spojrzenia i zaangażowanie MAŁYCH TWÓRCÓW

 
czwartek, 27 września 2012       Strona gotowa do druku  

  Dzieci i przyroda Autor Admin - 503 raz(y) oglądano. 
...Wchodząc powoli w szkolną rzeczywistość, ciągle jeszcze mamy ochotę na bezpośredni kontakt z przyrodą. Dlatego chętnie wędrujemy po okolicy, obserwujemy żółknące powoli drzewa, a kiedy pada deszcz, z ciekawością oglądamy przywiezione znad morza muszelki, bursztynki, piasek z plaży i nawet morską wodę zamkniętą w butelce.
Takie proste zajęcia wykonywane w grupie dają dużo radości.

 
czwartek, 20 września 2012       Strona gotowa do druku  

  Nowy rok szkolny i nowe zabawki! Autor Admin - 423 raz(y) oglądano. 
...Staramy się już na starcie optymistycznie rozpocząć nowy etap edukacji szkolnej, dlatego też dzięki hojności rodziców ze Stowarzyszenia mogliśmy zakupić trochę pomocy dydaktycznych. Najwięcej radości sprawiły oczywiście nowe zabawki! Uśmiechnięte buzie przedszkolaków są tego bardzo wyraźnym dowodem. Niech ten optymizm będzie zapowiedzią sukcesów, tych naukowych i życiowych w nowym roku szkolnym.

 
czwartek, 13 września 2012       Strona gotowa do druku  

  Mikoszewo Autor Admin - 509 raz(y) oglądano. 
...Mikoszewo to mała nadmorska miejscowość położona tuż przy ujściu Wisły do Bałtyku. To właśnie tu, w domkach z zielonym dachem, nasza wakacyjna grupa przebywała od 22 lipca do 1 sierpnia bieżącego roku. Grupa dotarła tu (i wróciła zresztą też) pociągiem, lokując się wygodnie w zarezerwowanych dla szkoły przedziałach pociągu InterCity. Decyzja o środku transportu była trafna, bo wyraźnie obniżyła wydatki, dając szansę na dodatkowe atrakcje.
Pogoda również dopisała, można więc było kąpać się, opalać, wędrować nadmorską ścieżką i zbierać bursztynki. Były też wycieczki do Gdyni, Gdańska i Sopotu i piesze wędrówki po najbliższej okolicy. Dużo radości dała dzieciom ekscytująca gra "Paintball Laser" a także dyskoteki i ogniska z pieczeniem kiełbasek.
Wyjazd można uznać za udany, bo wszyscy wrócili zdrowi, uśmiechnięci i zadowoleni.

 
czwartek, 06 września 2012       Strona gotowa do druku  

  Rok szkolny 2011/2012 - zakończony! Autor Admin - 459 raz(y) oglądano. 
... Hurra! Zakończyliśmy - jak się okazuje - całkiem udany rok szkolny! Oby następne były chociaż takie!
Podkreślić trzeba, że naszym największym osiągnięciem jest sukces szóstoklasistów! Pięknie napisali końcowy ogólnopolski sprawdzian i w ten sposób osiągnęli 7 stanin, czyli wysoki poziom w skali ogólnopolskiej. Tylko 3 szkoły w powiecie opolskim miały taki wynik i tylko jedna w Gminie Poniatowa, czyli my!
Rok był bezpieczny i spokojny - odnotowaliśmy tylko jeden wypadek: zderzenie na trasie do szkoły dwóch rozpędzonych naszych rowerzystów, którym 16 września jeszcze było bardzo pilno do nauki. Gdyby nie ukruszona górna jedynka, można by było przeboleć zósemkowane koło i podrapaną rowerową ramę.
Były też oczywiście różne trudności - jak to w życiu, w szkolnym też, ale dzięki naszej wspólnej zaradności i wspaniałej pomocy rodziców i dziadków naszych uczniów udało się wszystko pokonać! Kończymy więc rok na plusie (finansowym też) i ze świadectwem z paskiem!
Jak widać więc na załączonych zdjęciach w czasie uroczystości były nagrody, dyplomy, listy pochwalne i gratulacyjne. Były kwiaty, słodkości i ogromny pyszny tort dla nauczycieli od "Żaczka". Ta duża wzorzysta torba to prezent (zgodnie z tradycją) od absolwentów VI klasy dla szkoły - piękna śnieżnobiała firanka, która zawiśnie w oknie szkolnego korytarza.
Dla wszystkich uczniów były też cukierki, przekazane na festynie przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej, były również kolorowe lunchboxy, przekazane gratis przez jednego z rodziców. Każdy uczeń wracał więc z drobnym upominkiem!
A jeszcze gdy uwzględni się fakt, że 22 lipca nasze dzieci wyjeżdżają na 10 dni do Mikoszewa koło Gdańska (za 250 zł), to trzeba przyznać, że perspektywy najbliższych dni nie rysują się źle!
Na wszelki wypadek potwierdzamy też informację, o którą dopytują zainteresowani rodzice. Tak! Mamy jeszcze wolne miejsca w przedszkolu i w szkole! Do oddziału przedszkolnego zapraszamy dzieci już od 3 lat!

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU! 
czwartek, 05 lipca 2012       Strona gotowa do druku  

  Festyn 2012 Autor Admin - 409 raz(y) oglądano. 
...
Zamieszczona poniżej galeria zdjęć z naszego dorocznego Festynu tylko w małym stopniu oddaje nastrój i rozmach wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej szkole! Cieszymy się bardzo z obecności licznie przybyłych mieszkańców i zaproszonych Gości. Uświetnili uroczystość swoją obecnością, sprawiając, że nawet oferowane przez nas produkty i rękodzieła cieszyły się większym zainteresowaniem! Dzieci zmęczone udanym występem artystycznym, zaprezentowanym w gorącym południowym słońcu (w strojach puchatych niedźwiadków) szukały ochłody w lodach i szalonej jeździe na wysokiej zjeżdżalni.
Pogoda dopisała, atrakcji było sporo, więc nic dziwnego, że jeszcze późną nocą szereg aut stało przy szkole.


Zapraszamy za rok i dziękujemy!
 
piątek, 29 czerwca 2012       Strona gotowa do druku  

  Sukcesy w Gminnym Konkursie Ortograficznym! Autor Admin - 469 raz(y) oglądano. 
...Zaproszeni do uczestnictwa w konkursie, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej, jak wszyscy w takiej sytuacji, mieliśmy cichą nadzieję na choćby mały sukces. Tym przyjemniej jest nam donieść, że I miejsce zajęła Paulina Materek, uczennica klasy IV naszej szkoły! Krystian Dębiec i Mateusz Kwiatkowski, obaj z klasy VI, otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wszyscy oczywiście otrzymali także nagrody! Dziękujemy pani Wandzie Czuryło, która pracowała z uczniami, dziękujemy również im samym za chęć uczestnictwa i rywalizacji.
Gratulujemy! 
piątek, 29 czerwca 2012       Strona gotowa do druku  

<   111213132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com