Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (38)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (68)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 3 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920213141   >


  Pierwsza pomoc - warsztaty Autor Admin - 349 raz(y) oglądano. 
...Z inicjatywy Pani Agnieszki Michalak, mamy naszych dwóch uczniów, w szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Pan Tomasz Kotowski, reprezentujący Stowarzyszenie Ratownictwa Polskiego, z profesjonalizmem, zaangażowaniem i niezwykłą cierpliwością przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, angażując w nie nawet najmłodszych. Przesłaniem tego typu działań jest bowiem przeszkolenie wszystkich, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy nasza pomoc będzie najbardziej potrzebna.
 
poniedziałek, 17 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Mikołaj u najmłodszych Autor Admin - 377 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku 6 grudnia do przedszkolaków i najmłodszych uczniów przyszedł wyczekiwany Mikołaj! Okazało się, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Ubrani na czerwono (jak Mikołaj) nie tylko śmiało odbierali paczki, ale także pięknie pozowali do zdjęć! Uroczystość była radosna, kolorowa i słodka!


 
sobota, 08 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Patriotyczne spotkanie Autor Admin - 356 raz(y) oglądano. 
...Z inicjatywy Obywatelskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego "Żaczek" w budynku Remizy Strażackiej w Dąbrowie Wronowskiej 1 grudnia 2018 r. odbył się refleksyjny i wzruszający spektakl. Włączając się w nurt obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie i przedszkolaki pod kierunkiem Pani Marty Górniak i Izabeli Cisłak zaprezentowali piękny montaż poświęcony tej tematyce. Korzystając z większej przestrzeni, którą nie dysponujemy na co dzień, liczyliśmy nie tylko na obecność rodziców, ale także innych mieszkańców, którzy i tym razem nie zawiedli! Spotkanie skończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem. 
sobota, 08 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  W bibliotece Autor Admin - 319 raz(y) oglądano. 
...Wyprawa do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej to duże wydarzenie w życiu uczniów klas młodszych i przedszkolaków. Chociaż nie do końca dzieci były grzeczne tak, jak można było oczekiwać, to jednak zdołały dużo zapamiętać! Dziękujemy Paniom z MGBP za cierpliwość, wyrozumiałość i przede wszystkim za bardzo ciekawy zestaw zajęć, w których nasze dzieci mogły uczestniczyć.

 
poniedziałek, 03 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień Autor Admin - 321 raz(y) oglądano. 
...
Ponieważ 21 listopada jest Dniem Życzliwości i Pozdrowień, tego dnia wszyscy przeżyli chociaż kilka miłych chwil. Każdy dostał sympatyczną kartkę, a niektórzy nawet słodycze! Uczniowie starali się być mili, życzliwi i na pewno grzeczniejsi niż zwykle. Po szkole krążył listonosz (niekiedy dwóch) w firmowym umundurowaniu Poczty Polskiej (Pracownikom Poczty w Poniatowej dziękujemy za udostępnienie!), wręczał słodkości i sympatyczne kartki. To był bardzo miły dzień!

 
poniedziałek, 03 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  REKONSTRUKTO, czyli odtwarzanie przeszłości Autor Admin - 332 raz(y) oglądano. 
...Grupa Artystyczna "REKONSTRUKTO" już wielokrotnie była w naszej szkole. Tym razem panowie w mundurach z 1918 r. przedstawili "opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę". Mocną stroną tego typu spektakli jest bezpośredni kontakt z przedmiotami z epoki. Można zobaczyć, jak było kiedyś, dotknąć broni, przymierzyć mundur, wojskową czapkę i wyobrazić sobie bohaterskie wydarzenia z przeszłości. 
poniedziałek, 03 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Filharmonia Autor Admin - 280 raz(y) oglądano. 
...Klasy młodsze już na początku roku zaplanowały wyjazd na patriotyczny spektakl do Filharmonii w Lublinie. Wrócili pełni przeżyć i wrażeń - ważna była nie tylko wielka sala koncertowa, ale przede wszystkim sam koncert! Piękne stroje, wspaniała muzyka, taniec i śpiew wywarły na widzach ogromne wrażenie! 
poniedziałek, 03 grudnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Śniadanie Daje Moc - nowa edycja! Autor Admin - 348 raz(y) oglądano. 
...
Bez wątpienia tak właśnie jest, dlatego uczestnicząc w ogólnopolskim projekcie właśnie pod taką nazwą, 8 listopada 2018 r. przedszkole i wszystkie klasy młodsze przygotowały na zajęciach własnoręcznie wykonane kanapki! Były one nie tylko kaloryczne, ale również piękne i kuszące kolorem! Było co oglądać! Poza tym naprawdę były pyszne!


 
sobota, 17 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  100 Rocznica Odzyskania Niepodległości Autor Admin - 345 raz(y) oglądano. 
...
Mamy świadomość, że wszystko, czym chcemy uczcić tę szczególną datę - to za mało! Doceniamy, że na naszych oczach dzieje się historia, obserwujemy wydarzenia, które na pewno zapamiętamy! Uczestniczyliśmy więc w uroczystym apelu, przygotowanym przez klasę VIII pod kierunkiem Panów: Radosława Oponowicza i Dariusza Gołofita, oglądaliśmy wystąpienia starszych uczniów i słuchaliśmy pieśni patriotycznych w pięknym wykonaniu naszych uzdolnionych solistów! Wcześniej, czyli 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, mając świadomość, że w ten sposób my też uczestniczymy w ogólnopolskim Rekordzie dla Niepodległej!


 
sobota, 17 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

  Pasowanie na ucznia i przedszkolaka Autor Admin - 351 raz(y) oglądano. 
...
Jak co roku - uroczyście, z tremą i emocjami odbyło się pasowanie na przedszkolaka i pierwszoklasistę! Rodzice podziwiali umiejętności dzieci przygotowanych do występów przez wychowawczynie obu grup - Panią Martę Górniak i Panią Izę Cisłak. Wszystko odbyło się zgodnie ze scenariuszem! Oczywiście najważniejsze było Ślubowanie, ale dużo radości, zarówno rodzicom, jak i debiutującym aktorom, dały też występy, tańce i recytacje! Oprócz dyplomów były również zabawne kuferki pełne słodyczy - i to chyba podobało się najbardziej!


 
czwartek, 08 listopada 2018       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011121314151617181920213141   >

Theme creado por dev-postnuke.com