Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

tn_IMG_20200214_121344
Album: 43 Gminny konkurs wiedzy pożarniczej

Menu główne 

Fotogaleria 


tn_IMG_6939
Album: Ferie zimowe 2020


Online 
Obecnie jest 10 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111213141516171727374757677787980818283848586878889909192   >


  Wyprawa z lupami Autor Admin - 442 raz(y) oglądano. 
...Żeby uatrakcyjnić zajęcia świetlicowe, wystarczyło wybrać się na spacer z lupami w rękach. Na zdjęciach widać, z jakim zainteresowaniem można przez lupę przyglądać się drzewom, malutkim żyjątkom a nawet własnym butom!
Najważniejsze, że oczy się śmieją i buzie są zarumienione!

 
czwartek, 03 listopada 2011       Strona gotowa do druku  

  Nasze zajęcia w świetlicy Autor Admin - 616 raz(y) oglądano. 
...Minął już miesiąc od uruchomienia zajęć w naszej świetlicy szkolnej. Ponieważ prowadzą je różni nauczyciele, ma ona trochę nietypowy charakter. Dzieci zajmują się wielorakimi zajęciami, które odpowiadają ich zainteresowaniom i potrzebom edukacyjnym. Oczywiście odrabiają lekcje, bawią się, tworzą małe "cudeńka" w ramach zajęć plastycznych i korzystając z doskonałej pogody, wędrują po najbliższej okolicy. Przy okazji dostrzegają, jak piękna jest nasza miejscowość i jakie urokliwe zakątki w niej się znajdują.
 
czwartek, 06 października 2011       Strona gotowa do druku  

  Projekt unijny Autor Admin - 617 raz(y) oglądano. 
...W oczekiwaniu na zajęcia finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego dzieci spędzają trochę czasu w świetlicy szkolnej.
Szczegółowy plan zajęć naszego projektu ma tytuł " Na lepszy początek " i zatwierdzony jest do realizacji przez Urząd Marszałkowski w Lublinie z programu Kapitał Ludzki. Projekt nasz obejmuje siedem różnorodnych bloków tematycznych na przykład: " Radosne czytanie", " Matematyczny Ekoludek", "Sprawne żabki", "Chrząszcz" czy "Kolorowe nutki". Zajęcia te dotyczą np. nabywania umiejętności przyrodniczo - matematycznych, doskonalenie czytania i wymowy, podniesienie poziomu sprawności fizycznej i naukę w szerszym zakresie języka angielskiego.
Wszystko to dotyczy tylko i wyłącznie dzieci z klas pierwszej, drugiej i trzeciej, i trwa tylko jeden rok szkolny. Dlatego też warto skorzystać z tej szansy, mimo że zajęcia trwają trochę dłużej.
 
czwartek, 15 września 2011       Strona gotowa do druku  

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 Autor Admin - 566 raz(y) oglądano. 
...Witaj szkoło, żegnaj przygodo!
Hasłem tym rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Społecznej Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej.
Na razie wszystko wygląda dobrze, pierwsze chwile w klasach nie budzą w uczniach niepokoju. Miejmy nadzieję, że dalej też będzie dobrze.
 
czwartek, 01 września 2011       Strona gotowa do druku  

  Dąbrowa nad Bałtykiem Autor Admin - 321 raz(y) oglądano. 
...Mimo szalonego tempa, w jakim potoczyły się wydarzenia związane z organizacją wakacyjnego wyjazdu naszych uczniów, wszystko się udało!
Dzieci wróciły już z Ustronia, Są zdrowe i zadowolone, bo na przełomie czerwca i lipca pogoda była jeszcze doskonała.
Oczywiście nie odbyło się bez przygód i ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim były kłopoty z zapakowaniem się do pociągu na stacji Lublin. Cała reszta przy tym, to drobiazg .
Na szczęście wszystkich udało się ulokować, może nie tak wygodnie, jak planowaliśmy, ale na tyle dobrze, by można było spokojnie dojechać do dworca w Ustroniu Morskim, gdzie czekał już zamówiony BUS, by zawieźć strudzonych podróżnych do celu.
Pierwsze spotkanie z morzem odbyło się jeszcze sobotę i chociaż nie wszyscy mieli stroje plażowe, to jednak nie przeszkadzało im to w zmoczeniu czegoś więcej niż nogi.
Na zdjęciach widać też jak są na koncercie R. Rynkowskiego, jak kapią się w morzą, wylegują się na piasku a nawet usiłują polecieć balonem, co, niestety ze względów pogodowych ostatecznie się nie odbyło.
Całe dnie mijają naszym turystom na wędrówkach - idą na plażę, na obiad, na zakupy, na odpoczynek i znowu na plażę , na boisko, na spacer i na gokarty! Pięknie się prezentują, jak slalomem pokonują trasę przez całe miasteczko w zwartym szeregu, na szczęście bez przejeżdżania po nogach przechodniom. Potem tak wygłodnieli, że konieczna była dodatkowa kolacja - pizza późnym wieczorem smakowała wyśmienicie!
Oprócz tego trenują - widać naszych chłopców jak podciągają się wyczynowo na poręczy przy schodach na plaży. Widać ich też jak sprzątają - do twarzy chłopcom ze szczotką w ręce, bo porządek musi być! Pięknie też wyglądają w przebraniach. Chłopcy w czarnych kurtkach i ciemnych okularach są bardzo intrygujący, ale jeszcze da się ich rozpoznać, mimo pozorów dorosłości! Mateusza w strasznej masce można rozpoznać już tylko po charakterystycznej biżuterii. Wszyscy za to śpią słodko i grzecznie. I takich ich chyba panie lubiły najbardziej - grzecznych, cichych i spokojnych.
Najważniejsze jednak, że wszystko przebiegło zgodnie z planem, wszyscy wrócili zdrowi uśmiechnięci i zadowoleni. Szczęśliwi rodzice odbierali dzieci z dworca w Nałęczowie po wygodnej podróży pociągiem - w drodze powrotnej w przedziałach dawnej klasy pierwszej.
Oby w przyszłym roku również tak się nam udało!


 
czwartek, 01 września 2011       Strona gotowa do druku  

<   111213141516171727374757677787980818283848586878889909192   >

Theme creado por dev-postnuke.com