Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (40)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (35)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 42 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111213132333435363738394041424344454647   >


  Sympatyczne spotkanie z policją Autor Admin - 514 raz(y) oglądano. 
...Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami odwiedzili nas przedstawiciele Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Spotkanie zorganizowała Pani Kamila Wyroślak, mieszkanka Dąbrowy Wronowskiej i była uczennica tutejszej szkoły podstawowej. Policjanci przywieźli ze sobą kompletne wyposażenie, jakim posługują się w akcjach przy pacyfikowaniu agresywnego tłumu. Było sporo konkretnych pytań o szczegóły pracy w Warszawie, o działania policji przed Pałacem Prezydenckim, o reakcje na zachowania kibiców podczas "słynnego" meczu w Bydgoszczy. Po prelekcji o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach dzieci mogły dotknąć wszystkich elementów policyjnego wyposażenia, przymierzyć kamienioodporną kamizelkę, kask, porozmawiać przez policyjne komunikatory i przetestować trwałość ochronnych tarcz. Na zdjęciach widać jak atrakcyjnie wyglądają nawet dzieci z przedszkola w pełnym policyjnym rynsztunku.
Mamy nadzieję na kontynuację tej sympatycznej znajomości, wierząc, że obu stronom może to przynieść wiele korzyści.
 
czwartek, 26 maja 2011       Strona gotowa do druku  

  BANK SPÓŁDZIELCZY PONIATOWA - konkurs plastyczny Autor Admin - 681 raz(y) oglądano. 
..."Bank Spółdzielczy Poniatowa - Inwestycja przyszłościowa"
To hasło właśnie umieszczone jest na plakacie reklamowym, wykonanym przez Olę Curyło, wyróżnionym przez komisję konkursową.
Oczywiście, mówimy tu o konkursie plastycznym zorganizowanym przez CKPiT Poniatowa z okazji 50 rocznicy istnienia Banku Spółdzielczego w Poniatowej. W konkursie wzięły udział dzieci z różnych klas, przygotowane przez p. Beatę Kozak i p. Cezarego Łukasiewicza.
Z tej okazji każde dziecko otrzymało dyplom i sympatyczny drobiazg. Po minach widać, że wszyscy są zadowoleni, my natomiast mamy nadzieję, ze zachęceni w ten sposób, nie zrezygnują z uczestnictwa w innych konkursach w przyszłości.

 
czwartek, 12 maja 2011       Strona gotowa do druku  

  Konstytucja 3 Maja Autor Admin - 533 raz(y) oglądano. 
...W bieżącym roku uroczystość z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wych. mgr Wandy Czuryło.
Zobaczyliśmy znane z historii postacie na czele z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, w perukach, w strojach z epoki (prawie...), w ważnej chwili podpisywania słynnej Konstytucji. Ważnym elementem dekoracji była zbiorowa praca uczniowska przygotowana kiedyś na konkurs PZU. Wykonano ją techniką kolażu - są tkaniny, koraliki, piórka, włóczka, folia a nawet koronki, guziki i wycinki z prasy. Najważniejsze, że jest trwała i można ją łatwo przechować, na pewno posłuży nam jeszcze nie raz.
Okazało się, że uczniowie świetnie radzą sobie z opanowaniem pamięciowym dłuższych tekstów, znają i umieją zastosować podstawy gry aktorskiej, wykazali się też zdolnościami muzycznymi, wokalnymi i recytatorskimi.
Wychowawczyni ma uzasadnione powody do dumy.
Gratulujemy!

 
czwartek, 12 maja 2011       Strona gotowa do druku  

  Żeby było pięknie i świątecznie Autor Admin - 459 raz(y) oglądano. 
...W każdej klasie atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych objawiała się wzmożoną artystyczną działalnością - powstawały gazetki, pisanki, świąteczne karty i inne atrakcyjne ozdoby, które tworzyły szczególny nastrój.
Wybraliśmy kilka zdjęć, żeby pokazać, jak pracują młodzi artyści ...
 
piątek, 22 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Dzień Ziemi Autor Admin - 499 raz(y) oglądano. 
...Mamy świadomość, że o środowisko należy dbać na co dzień, jednak ciągle trzeba o tym przypominać. Tak też właśnie zrobili uczniowie klasy IV i V i pod kierunkiem nauczyciela przyrody, p. M. Polek, przygotowali atrakcyjne widowisko.
Zabrali nas po prostu do Królestwa Śmieci.
Dostojna para królewska, siedząca na tronie, umiejętnie rządząc poddanymi, usiłowała nauczyć swój lud, jak żyć w poszanowaniu środowiska. Królewscy ministrowie, a nawet mądry błazen królewski, robili wszystko, by poddani zrozumieli, jak powinni postępować.
Tylko wtajemniczeni wiedzą, że ta atrakcyjna królowa, to zdolny aktor z V klasy - no cóż, dla idei warto się poświęcić! Doceniamy to i zapamiętamy, jak trzeba segregować odpadki - próba przeprowadzona na wybranych uczniach zaraz po spektaklu wykazała, że wszyscy zrozumieli zasady, ale czy się do nich dostosują? Zobaczymy...
 
piątek, 22 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Wielkanoc tuż tuż ... Autor Admin - 522 raz(y) oglądano. 
...W nastroju przedświątecznych przygotowań skupiliśmy się na wielkanocnych ozdobach, które koniecznie muszą pojawić się na świątecznym stole. Prezentujemy różne techniki wykonywania pisanek, wszystkie są kolorowe i bardzo atrakcyjne, i co najważniejsze - można je zrobić własnoręcznie ( oczywiście, jak się ma odrobinę cierpliwości). Szczególnie polecamy technikę tzw.haftu matematycznego, widoczną na świątecznych kartach.
Korzystając z okazji, życzymy na razie dużo wytrwałości i zapału w tworzeniu wielkanocnych dekoracji.
 
czwartek, 14 kwietnia 2011       Strona gotowa do druku  

  Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Autor Admin - 529 raz(y) oglądano. 
...31 marca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej odbył się gminny konkurs BRD. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły w składzie: Andżelika Cyran, Jakub Pietroń oraz Anna Sadurska. W rywalizacji sześciu drużyn zajęli 4 miejsce (tuż za podium). Przywieźli ze sobą dyplomy - uczniowie za lokatę , a pan Jacek Kiraga za przygotowanie uczniów do konkursu oraz rozpowszechnianie idei "Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym".
Gratulujemy i wierzymy, że wiedza i umiejętności jakie nabyli przydadzą im się w życiu codziennym.
 
czwartek, 31 marca 2011       Strona gotowa do druku  

  Dzień Wiosny Autor Admin - 524 raz(y) oglądano. 
...W tym roku wydawało nam się, że na okazję wiosennego świętowania czekaliśmy dłużej niż zwykle. Kiedy jednak przyszedł Dzień Wiosny, każda klasa bez żalu rozstała się z przygotowaną wcześniej Marzanną, wierząc, że to ostateczne pożegnanie Zimy.
W kabaretowo-rozrywkowych nastrojach na tle pięknej wiosennej dekoracji, przygotowanej przez panie z naszego przedszkola, uczestniczyliśmy w konkursach ze słodkimi nagrodami i prezentowaliśmy nasze szczególne talenty i umiejętności ; na przykład w żonglowaniu piłką czy w tańcu. Na wszelki wypadek podpowiemy, że nie wszystkie długowłose piękności widoczne na zdjęciach to dziewczyny...
Niektórzy pewnie bez trudu rozpoznają, że to przebrani chłopcy, którzy w ten sposób wypróbowują swoje aktorskie talenty.
Życzymy miłego oglądania!

 
czwartek, 24 marca 2011       Strona gotowa do druku  

  Dzień Kobiet Autor Admin - 495 raz(y) oglądano. 
...Skromna uroczystość pozwoliła podkreślić znaczenie tego szczególnego dnia. Męska część braci uczniowskiej pod kierunkiem pani mgr Wandy Czuryło przygotowała występ kabaretowy, humorystycznie przedstawiający rolę kobiet we współczesnym świecie.
Przedstawieniu towarzyszyły popisy wokalne w muzycznej oprawie pani mgr B. Kozak i pana mgr S. Sudego. Po tym miłym dla wszystkich artystycznym przerywniku, wszyscy wróciliśmy do codziennych, szkolnych zajęć.
 
czwartek, 10 marca 2011       Strona gotowa do druku  

  Walentynki w szkole Autor Admin - 508 raz(y) oglądano. 
...14 - lutego to już od kilku lat dzień ważny nawet w szkole podstawowej. U nas też poprzez "walentynkową pocztę" można było przesłać ładną kartkę dla osoby bliskiej i miłej sercu. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach co niektórzy są nie w jednym, ale w wielu sercach. 
czwartek, 17 lutego 2011       Strona gotowa do druku  

<   111213132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com