Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (6)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (77)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 12 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   111213132333435363738394041424344454647   >


  Akcja "HOT-DOG" Autor Admin - 555 raz(y) oglądano. 
...Dzięki inicjatywie klasy szóstej wraz z wychowawczynią, a także dzięki wydatnej pomocy pani Bronisławy Cyran, we środę na długiej przerwie odbyła się w szkole sprzedaż przepysznych hot-dogów. Dziś nikt z nas nie narzeka na dolegliwości żołądkowe, więc na pewno były doskonałej jakości.
Na zdjęciach widać z jakim apetytem wszyscy zajadają się tym ciepłym posiłkiem. Wiemy , że nie była to ostatnia akcja z tej serii !
 
czwartek, 02 grudnia 2010       Strona gotowa do druku  

  Plastoludziki i rzeźby w mydle Autor Admin - 12382 raz(y) oglądano. 
...To oczywiście efekt, całkiem udany, jak widać na zamieszczonych niżej zdjęciach, lekcji plastyki. Okazało sie, że w mydle rzeźbi się całkiem łatwo, a galeria wykonanych prac wygląda atrakcyjnie.
Gratulujemy autorom i dziękujemy nauczycielowi plasyki C. Łukasiewiczowi. 
czwartek, 25 listopada 2010       Strona gotowa do druku  

  Jesteśmy europejczykami Autor Admin - 519 raz(y) oglądano. 
...Korzystając z okazji, zgodzilismy się na wizytę panów, którzy promują swoje usługi fotograficzne, zainteresowali nas najpierw zagadkami dotyczącymi państw Unii Europejskiej. Okazało sie, że nasza wiedza wcale nie jest taka mała - znaliśmy hymny różnych państw, stolice, flagi narodowe i waluty.
Podbudowani intelektualnie, mieliśmy więcej chęci by pozować do zdjęć. Sesja fotograficzna była całkiem udana i już dzisiaj możemy oglądać siebie w ciekawych ujęciach. 
czwartek, 25 listopada 2010       Strona gotowa do druku  

  Historia bliżej nas Autor Admin - 538 raz(y) oglądano. 
...To hasło przewodnie stało się głównym tematem ciekawej lekcji języka polskiego w czasie której uczniowie mogli zapoznać się nie tylko ze starymi przedmiotami, widocznymi na licznych zdjęciach, ale także z odrobiną folkloru. Zaproszeni Goście: Babcia Kuby i Bartka Zawadzkich - pani Barbara Zawadzka, a także pan J. Koziński z CPKiT w Poniatowej, prezentowali zabytkowe przedmioty, opowiadając związane z nimi ciekawe historie.
Żelazko z "duszą", kołowrotek, wrzeciono, maglownica, stare banknoty, stroje, prasa i książki oraz inne przedmioty codziennego użytku budziły spore zainteresowanie słuchaczy, zadających liczne pytania. Najważniejszy jednak był przekaz i bliski kontakt z kimś, kto potrafił barwnie opowiadać.
Dziękujemy zaproszonym Gościom za sympatycznie spędzone chwile i wiemy już dzisiaj, ze na pewno w przyszłości wykorzystamy jeszcze nie raz prywatne zbiory i atrakcyjny sposób przekazu.
Tę ciekawą lekcję przygotowała pani Wanda Czuryło, nauczyciel języka polskiego. 
czwartek, 18 listopada 2010       Strona gotowa do druku  

  Ślubowanie Autor Admin - 540 raz(y) oglądano. 
...Nieco później niż w latach ubiegłych, ale za to w odpowiednim nastroju i z bogatym programem artystycznym odbyło się ślubowanie naszych najmłodszych - uczniów i przedszkolaków. Uroczyste stroje, drobne upominki i przede wszystkim uroczysty moment pasowania to najważniejsze elementy tego wydarzenia, którego uczestnicy tak pięknie prezentują się na zamieszczonych niżej zdjęciach.
Dziękujemy wychowawcom za wkład włożony w przygotowanie uczniów oraz pracochłonnej dekoracji, dziękujemy także rodzicom za przybycie i oklaskiwanie artystycznych występów swoich pociech.
 
czwartek, 04 listopada 2010       Strona gotowa do druku  

  Jak to zebra z pasów zbiegła, czyli o bezpieczeństwie na drodze. Autor Admin - 559 raz(y) oglądano. 
...Temat ten był motywem przewodnim spektaklu teatralnego z występem zwierząt w stylu Disneya. Dzieci miały zobaczyć na co należy zwracać uwagę, poruszając uczestnicząc w ruchu drogowym. Oprócz edukacyjnych walorów tego spotkania, uczniowie bawili się świetnie, aktywnie w nim uczestnicząc.
 
czwartek, 28 października 2010       Strona gotowa do druku  

  Pokazy z psem Autor Admin - 445 raz(y) oglądano. 
...Na zaproszenie przedszkolaków, ku radości dzieci starszych, którym to też się bardzo podobało, do naszej szkoły przybyli policjanci z psem. Pokazy miały na celu zaprezentować nie tylko tropicielskie umiejętności psa, ale także nauczyć dzieci jak się zachować w przypadku ataku tego zwierzęcia.
Dziękujemy pięknie za atrakcyjną demonstrację, za pokaz umiejętności treserskich, wiedzę i miły kontakt panów policjantów z uczniami naszej szkoły.
Dziękujemy również Powiatowej Komendzie Policji, z której pomocy na pewno będziemy korzystali w przyszłości.
 
czwartek, 28 października 2010       Strona gotowa do druku  

  Apel o wsparcie Autor Admin - 492 raz(y) oglądano. 
...Fundacja Polska Miedź to jeden z wakacyjnych sponsorów, który wspierał działania naszej szkoły. Teraz zwraca się do nas z apelem o pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska. Wypada okazać wdzięczność i współczucie szczególnie temu, kto pomógł nam wcześniej.
W imieniu Fundacji z Lubina prosimy o SMS - y. Należy je wysyłać o następującej treści:

"Powódź" pod numer 7261

Akcja trwa tylko do 25 października 2010 roku. Koszt sms - a to 2 zł plus VAT.
Bardzo liczymy na aktywność naszych uczniów, ich rodziców, mieszkańców i w ogóle czytelników naszej strony.
2 zł to tak niewiele, ale razem możemy więcej ! Spróbujmy działać wspólnie !

 
czwartek, 21 października 2010       Strona gotowa do druku  

  Mimo deszczu Festyn się udał! Autor Admin - 633 raz(y) oglądano. 
</table>


 
...Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom! Wdzięczni jesteśmy, że znaleźli czas i chęci, by w strugach ciągłego deszczu poświętować z nami, nie szczędząc czasu i pieniędzy.
<table>

Swoją obecnością uroczystość uświetnili:
- jedyny przedstawiciel władz Gminy Poniatowa Pan Burmistrz Krzysztof Brzeziński,
- Pan Mecenas Jan Rybojad z rodziną,
- Pani Prezes Banku Spółdzielczego Maryla Kania,
- Pan Komendant Policji Bogdan Czopek.
Oczywiście byli również nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. Dziękujemy wszystkim za obecność na Festynie, która miała być przyjemnością i miejmy nadzieję, że tak było, mimo niesprzyjającej aury.
Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia "Żaczek" i wszystkim rodzicom za sprawną organizację i doskonałą dystrybucję oferowanych produktów - wszystko zostało sprzedane co do jednej zapiekanki, co do jednego kawałka pysznego ciasta!

Dziękujemy szczególnie Mieszkańcom Dąbrowy i Plizina za hojność, za akceptację naszej działalności i -co tu ukrywać - za czas i pieniądze poświęcone naszej imprezie.
Wytrwaliście Państwo z nami w "namiotowej" atmosferze mimo deszczu, więc dzięki Wam Festyn się udał i na pewno pozyskanych środków wystarczy na remont podłogi w sali lekcyjnej.
Zdjęć zrobiliśmy mało, jeszcze zanim znowu rozpadał się deszcz, wszystko jednak pozostawiamy wyobraźni Państwa i wspomnieniom.
Życząc udanych wakacji i urlopów, liczymy, że nie zapomnicie Państwo o nas, a kiedy zaczną się remonty, jak zawsze dotychczas zgłosicie się z pomocą :)
czwartek, 25 czerwca 2009       Strona gotowa do druku  

  Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 Autor Admin - 964 raz(y) oglądano. 
...Zgodnie z kalendarzem szkolnym 19 czerwca 2009 r. nadszedł dzień podsumowania i zakończenia nauki. W szkole odbył się z tej okazji krótki apel - klasy młodsze oficjalnie pożegnały odchodzącą klasę szóstą wiedząc, że to oni już od września staną się najstarszą grupą w szkole. Zakończenie to wczas podsumowań warto więc powiedzieć, że szkoła zakończyła edukację ze średnią 4,15, natomiast frekwencja wyniosła 93,9%. Sześć osób uzyskało świadectwa z wyróżnieniem:
Angelika Cyran 5, 36
Angelika Curyła 5,27
Paulina Oszóst 5,18
Magdalena Szwed 5,09
Alksandra Curyło 4,91
Kinga Szymańska 4,81
Oczywiście są też uczniowie wybitni w klasach młodszych, do nich należą:
Paulina Materek kl. I
Dominik Stocki, Bartosz Zawadzki, Grzegorz Materek kl. II
Krystian Dębiec, Emil Peroń, Mateusz Kwiatkowski kl. III
Ponadto mamy uczniów, którzy w nauce i frekwencji osiągnęli na tyle wysoką średnią by uzyskać nagrody książkowe.
Wszystkim gratulujemy sukcesów, podziwiamy ich wytrwałość, ambicję i pracowitość, życzymy bezpiecznych, zdrowych i radosnych wakacji. 
piątek, 19 czerwca 2009       Strona gotowa do druku  

<   111213132333435363738394041424344454647   >

Theme creado por dev-postnuke.com