Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (10)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (98)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 55 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819202122233343   >


  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Autor Admin - 368 raz(y) oglądano. 
...Chociaż pesymiści mówili, że nam się nie uda, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w terminie! Wyścig z czasem spowodowany był nie tylko sytuacją remontu (termomodernizacji), ale przede wszystkim zalaniem szkoły (bez dachu) w czasie intensywnego deszczu 10 sierpnia. Na zewnątrz remont ciągle trwa, ale edukacja z każdym dniem nabiera rozmachu. Dzięki wytrwałej pracy wszystkich: pracowników firmy budowlanej, pracowników szkoły, rodziców i nauczycieli w dwa tygodnie odnowiono i wysprzątano wszystkie wnętrza. Położono nowe podłogi, odmalowano ściany i sufity, osuszając wcześniej zamoknięte tynki. Mamy nowe piękne okna, piękne jasne drzwi, lśniące sale, więc oczywiste jest, że w tej sytuacji muszą być nowe sukcesy - innej opcji nie ma!
Wszystkim wspierającym nas, bez których na pewno byłoby dużo trudniej - bardzo DZIĘKUJEMY!
 
piątek, 21 września 2018       Strona gotowa do druku  

  Zakończenie roku szkolnego 2017-2018 Autor Admin - 428 raz(y) oglądano. 
...W niezbyt uroczystej scenerii, ponieważ zaczęły się gruntowne prace remontowe, dość wczesnym rankiem w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Były świadectwa z paskiem, podziękowania, wyróżnienia, nagrody, a nawet statuetki! Te ostatnie - za osiągnięcia w szkolnych zawodach pływackich, z których jesteśmy bardzo dumni! Było też trochę słodkości dla wszystkich - część nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie "Zielona szkoła" (zbiórka makulatury), zorganizowanym przez Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Poniatowej. Przy tej okazji szczególne podziękowania należą się Klaudii Sochaj, uczennicy klasy IV, która najczęściej, niemal systematycznie dostarczała do szkoły makulaturę! Dziękujemy! Wszystkim życzymy udanych wakacji i atrakcyjnego wypoczynku!
 
czwartek, 28 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do Kazimierza Autor Admin - 400 raz(y) oglądano. 
...
Szkolna wycieczka zazwyczaj zawsze się udaje, nawet jeśli pogoda zawiedzie, ważni są przecież koledzy i koleżanki. Tym razem wszystkie kryteria udanej wyprawy zostały w 100% spełnione. Pogoda była doskonała, wejście na Górę Trzech Krzyży - udane i satysfakcjonujące, a rejs po Wiśle - bardzo atrakcyjny. Najciekawsze przeżycia czekały jednak na uczestników w parku linowym. Okazało się, że niektórzy nie doceniali swoich możliwości, byli więc zachwyceni udaną wyprawą na K2. Ci, którzy mieli mniej odwagi, cieszyli się łatwiejszą trasą, wierząc, że następnym razem uda się pokonać większe trudności. 
piątek, 22 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Z historią na Ty Autor Admin - 385 raz(y) oglądano. 
...
Konkurs historyczny zorganizowany w kilku klasach przez panią Wandę Czuryło pobudził uczniów do prawdziwej rywalizacji. Nie było łatwo - należało znać daty, ważne fakty, prawidłowo określać wiek (co wcale w szkole podstawowej nie jest takie oczywiste), rozpoznawać dawne przedmioty, sprzęty i pamiętać o ważnych wydarzeniach. Wielu osobom się udało, widać więc na zdjęciach galerię laureatów, którzy otrzymali nie tylko dyplomy, ale także atrakcyjne nagrody książkowe i słodkie co nieco.


GRATULACJE!!! 
piątek, 22 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Spotkanie z klaunem Autor Admin - 390 raz(y) oglądano. 
...Jak co roku, spotkanie z zaprzyjaźnionym zabawnym klaunem, daje wszystkim dzieciom dużo radości i zabawy. Oczywiście są żarty, zagadki, dowcipne gry, ale zawsze jeszcze można dowiedzieć przy okazji, jak nie dać się oszukać, jak być bezpiecznym w życiu i w Internecie, jak dbać o zdrowie i mądrze się odżywiać. Bawiąc się, można się wiele nauczyć!
 
piątek, 22 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień Mamy i Taty 2018 Autor Admin - 330 raz(y) oglądano. 
...
Przed radosną widownią złożoną z rodziców odbył się pełen humoru występ przedszkolaków, przedstawiających rodzinną wyprawę na zakupy. Mama i tata to osoby bez wątpienia bardzo ważne, ale okazało się, że najważniejsze są dzieci, zwłaszcza kiedy trzymają listę zakupów i decydują o jej realizacji! Spektakl został uzupełniony piosenką i radosnym tańcem z pomponami! Na koniec wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku!
 
czwartek, 14 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Doświadczenia i eksperymenty Autor Admin - 381 raz(y) oglądano. 
...Wszyscy lubią doświadczenia i eksperymenty, są one jednak szczególnie ciekawe, kiedy prezenterem jest kolega ze starszej klasy. Skoro on to potrafi, to może warto uważnie się przyjrzeć i samemu sprawdzić jak działają magnesy, co zrobić, żeby ugotowane jajko samo weszło do butelki? Czy da się zrobić symulację wybuchu wulkanu, naelektryzować koleżance fryzurę czy też "na szybko" zrobić kran z butelki? A domowa produkcja pięknych kolorowych baniek wydawała się już zupełnie prosta! Oby rzeczywiście tak było! Okazałoby się wtedy jak dużo można nauczyć się obserwując działania innych! 
czwartek, 14 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień dziecka 2018 Autor Admin - 372 raz(y) oglądano. 
...
Po długim weekendzie upalny Dzień Dziecka upłynął w leniwej piknikowej atmosferze. Przy słodkościach, grach planszowych na kocach, grach ruchowych na wysuszonej trawie dzień minął atrakcyjnie i wypoczynkowo! 
czwartek, 14 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Festyn szkolny 2018 Autor Admin - 498 raz(y) oglądano. 
...
Chociaż w tym roku nasze szkolne święto zorganizowaliśmy nieco wcześniej, wszystko zdążyliśmy zorganizować zgodnie z planem. Cieszyliśmy się, że znaleźli czas, by przybyć do nas przedstawiciele władz gminy Poniatowa:Wiceburmistrz Pani Krystyna Sołdek, Skarbnik Pani Anna Ruta, Dyrektor MGZOO Pani Anna Gogół, Radna Gminy Pani Joanna Mazur, Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Budżetu Pan Seweryn Świątek a nawet Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński. Jak co roku zarówno nasi uczniowie, jak i dzieci z przedszkola starały się zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Oczywiście była loteria, warsztaty plastyczne, przejażdżki kucykiem i quadem, a także przysmaki z grilla czy przepyszne ciasta.
Bardzo dziękujemy Sponsorom i wszystkim Darczyńcom za wsparcie nas w loterii, dziękujemy władzom Gminy za piękne piłki dla dzieci, dziękujemy też wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji tego ważnego szkolnego święta, licząc na ich nieustającą aktywną obecność w życiu szkoły i przedszkola.Serdeczne podziękowania dla Sponsorów

RaV-Cars Rafał Hysa
F.H.U Michał Walczyk Opole Lubelskie
Księgarnia Anna Drozd Poniatowa
Max Elektro Grzegorz Wosik Poniatowa
Centrum Budowlane "Henin"
Jupi PHU Małgorzata Hulak
Sklep Wielobranżowy Maria Kawecka Opole Lubelskie

 
czwartek, 07 czerwca 2018       Strona gotowa do druku  

  Szkolny konkurs poezji angielskiej Autor Admin - 383 raz(y) oglądano. 
...
Pierwszy raz z inicjatywy Pani Magdaleny Wójcik odbył się w naszej szkole Konkurs recytatorski poezji angielskiej. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VII, wiedząc, że ważnym kryterium jest nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale także poprawność i płynność wymowy. Chodziło tu jak zawsze o wspólną zabawę, współzawodnictwo, jak również o doskonalenie umiejętności recytatorskich, pogłębianie wiedzy o krajach anglojęzycznych i propagowanie nauki języków obcych. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni, najlepsi otrzymali nagrody.


I miejsce - Maja Chęć, klasa IV
II miejsce - Sebastian Michalak, klasa VII
III miejsce - Amelia Gajec, klasa IV


GRATULUJEMY!
 
czwartek, 24 maja 2018       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122233343   >

Theme creado por dev-postnuke.com