Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (36)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (84)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 25 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011121314151617181920212223243444   >


  Gminne eliminacje 37 Małego Konkursu Autor Admin - 356 raz(y) oglądano. 
...Dnia 14 maja 2018 r. odbył się gminny etap 37 Małego Konkursu Recytatorskiego, zorganizowany przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Jak co roku nasi uczniowie również wzięli w nim udział, tym razem - z sukcesem!
Komisja w składzie: Joanna Kawałek, Jan Koziński i Fryderyk Almert brała pod uwagę następujące kryteria: dobór tekstów, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, wartość artystyczną i oryginalność tekstów, poprawność dykcji, interpretację utworu, a także ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie wyłoniono 10 zwycięzców, którzy tym samym otrzymali nominację do etapu powiatowego. Wśród zwycięzców są nasze uczennice!
W grupie dzieci klas I-III:

I
miejsce - Amelia Wicha klasa I
IV
miejsce - Julia Zielińska klasa III


W grupie dzieci klas IV-VI:
III
miejsce - Oliwia Przychodzeń - klasa IV
IV
miejsce - Klaudia Sochaj klasa IVLaureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 
czwartek, 17 maja 2018       Strona gotowa do druku  

  IGRZYSKA DZIECI, czyli szkolne zawody w pływaniu Autor Admin - 415 raz(y) oglądano. 
...
Cieszymy się bardzo, że w zawodach pływackich, które odbyły się 11 maja 2018 r. na krytej pływalni OSiR w Poniatowej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Adam Czuryło, kl. VI - I miejsce w pływaniu chłopców stylem grzbietowym
Jakub Nagajek, kl. VI - II miejsce w pływaniu chłopców stylem klasycznym
Klaudia Sikora, kl. V - III miejsce w pływaniu dziewcząt stylem grzbietowym


GRATULUJEMY! 
czwartek, 17 maja 2018       Strona gotowa do druku  

  Dzień Ziemi, czyli konkurs wiedzy ekologicznej Autor Admin - 366 raz(y) oglądano. 
...
Ponieważ wiedzy o ochronie środowiska nigdy nie jest za dużo, konkursowe działania zaplanowane przez
Panie: Magdalenę Polek i Annę Sawicką miały na celu nie tylko teorię, ale i praktykę. Zawodnicy, uczniowie klas IV-VII, zostali podzieleni na sympatycznie nazwane zespoły: FREONKI, OZONKI, WODORKI i TLENKI. W określonym czasie mieli wykonać kilka ciekawych konkurencji. Wszyscy dostali nagrody, ale warto podkreślić, że po podsumowaniu otrzymanych punktów klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce - TLENKI
II miejsce ex aequo - FREONKI i WODORKI
III miejsce - OZONKIGRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!


 
czwartek, 10 maja 2018       Strona gotowa do druku  

  Święto Konstytucji 3 Maja Autor Admin - 415 raz(y) oglądano. 
...Pod kierownictwem Pani Wandy Czuryło uczniowie przygotowali ciekawy spektakl, w którym dzięki pomocy leciwej babci i dziadka mogli lepiej poznać i zrozumieć dawne wydarzenia. Chociaż dziadek odsyła wnuka do opasłej encyklopedii, dzieci bez trudu potrzebną wiedzę znajdują w Internecie. Spersonifikowany Duch Przeszłości Narodowej pomaga im zrozumieć tę ważną historyczną przeszłość, w której bardzo istotną rolę odgrywał ostatni król polski i przedstawiciele szlachty. Z pięknej księgi czytają o tym nawet pierwszoklasiści!


 
czwartek, 10 maja 2018       Strona gotowa do druku  

  Tydzień bez zabawek w przedszkolu Autor Admin - 439 raz(y) oglądano. 
...
Wydawać by się mogło, że pomysł spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem przedszkolaków. Tak się jednak nie stało! Wspólnymi siłami, z wielkim zaangażowaniem usunęli wszystkie zabawki z sali przedszkolnej, otwierając się w ten sposób na nowe - i jak się okazało - atrakcyjne dla nich propozycje. Wiedzieli, że chodzi o konkretną twórczą, użytkową pracę - i nie protestowali! Na początek z uciętych dużych butelek po napojach pracowicie ozdobionych, wykonali pojemniki na kwiatki, które własnoręcznie zasadzili, by je podlewać i o nie dbać. Parapet wgląda pięknie! Strzałem w dziesiątkę okazały się jednak prace budowlano- architektoniczno-wykończeniowe. Materiałem wyjściowym było ogromne pudło, które przedszkolaki z zapałem przetworzyły na przytulny domek. W tym celu oczywiście jedna grupa (z pomocą nauczyciela) wykonała otwory wejściowe, inna malowała fasady w ozdobne wzory, trzecia w tym czasie już zajmowała wewnątrz najlepsze miejsca. Jak widać, takie zajęcia również mogą być bardzo atrakcyjne!
 
czwartek, 19 kwietnia 2018       Strona gotowa do druku  

  "Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie" Autor Admin - 445 raz(y) oglądano. 
...Pod takim hasłem odbywał się w tym roku (do 26 lutego 2018 r.) XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój Świat" organizowany cyklicznie przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie. Uczestnicy, w wieku od 5 do 20 lat, mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej właśnie na temat ojczyzny, w nawiązaniu do historii, kultury i tradycji rodzinnych. Napłynęło aż 1190 prac nie tylko z Polski, ale i z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii i Kazachstanu. Komisja przyznała 15 nagród i 43 wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych. Ponadto dodatkowo zakwalifikowała 86 prac na specjalną wystawę. I chociaż nie zdobyliśmy nagrody, to tu właśnie odnieśliśmy malutki sukces! Praca pod tytułem "W muzeum" wykonana pod kierunkiem Pani Haliny Kolasińskiej przez Maję Stachyrę, uczennicę klasy III, eksponowana będzie na tej wystawie! Cieszymy się z wyróżnienia i gratulujemy!


 
czwartek, 12 kwietnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Pierwsze koty za płoty Autor Admin - 393 raz(y) oglądano. 
...
Zgodnie z podstawą programową również w tym roku kolejni trzecioklasiści zmierzyli się z trudną umiejętnością posługiwania się igłą. Już na wstępie dzieci stwierdziły, że "to trudniejsze niż tabliczka mnożenia"! Koty jednak jakoś udało się uszyć! Nie od dziś wiadomo, jak cudowną moc ma choćby najmniejsze wsparcie rodziców!

 
czwartek, 12 kwietnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Szkolna grządka Autor Admin - 479 raz(y) oglądano. 
...
Taki właśnie edukacyjny projekt zaczęli realizować uczniowie klasy "I" pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Magdaleny Wójcik. Wspólne prace ogrodnicze nie tylko uczą współdziałania, ale także wyzwalają twórczą inicjatywę. Na razie dzieci posiały warzywa i nie zapominają o podlewaniu. Co z tego wyniknie? Zobaczymy! 
czwartek, 12 kwietnia 2018       Strona gotowa do druku  

  Największa pisanka w gminie Poniatowa? Autor Admin - 438 raz(y) oglądano. 
...
Wspólnym wysiłkiem, ambitnie planując działania, uczniowie klas najmłodszych pod kierunkiem Pani Haliny Kolasińskiej i Pani Magdaleny Wójcik, po raz kolejny wykonali ciekawą pracę. Tym razem jest to ogromna pisanka! Ważne było nie tylko zaplanowanie zdobień, zbiorowe wykonanie poszczególnych elementów, ale także zmierzenie jej miarką krawiecką! Zadanie to wykonał każdy uczeń - inaczej nie byłoby ważne. Pisanka rzeczywiście jest bardzo duża - 2 m wysokości i 97cm szerokości!


 
środa, 28 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Wielkanocny konkurs na stroik i pisankę Autor Admin - 383 raz(y) oglądano. 
...
By spotęgować i tak już intensywny przedświąteczny nastrój, w szkole ogłoszono konkurs na stroik i pisankę. Wpłynęło sporo ciekawych prac, które podzielono na kategorie, by łatwiej było przyznać nagrody i wyróżnienia. Uroczyste wręczenie odbyło się już w przedświąteczny poniedziałek, dając autorom prac dużo satysfakcji.

BRAWO!!!!


 
środa, 28 marca 2018       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011121314151617181920212223243444   >

Theme creado por dev-postnuke.com