Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (9)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (50)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 69 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   123456789101112131415161718192021222324253545   >


  Recytacja - konkurs w klasach najmłodszych Autor Admin - 449 raz(y) oglądano. 
...Uroczyście, w galowych strojach 13 recytatorów z klas I-III zaprezentowało wybrane przez siebie utwory. Wystąpienia były bardzo udane! Na wielkie uznanie zasługuje doskonałe pamięciowe opanowanie nawet długich wierszy, dobra dykcja, ciekawa interpretacja, świadcząca o pełnym zrozumieniu recytowanego utworu, a także tak zwane wrażenie ogólne. Komisja miała spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. I miejsce ex aequo zajęły aż trzy świetne recytatorki: Amelia Wicha, Julia Zielińska i Nikola Rola! Reszta również była doskonała!

GRATULACJE!!!
 
środa, 28 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Nasi najmłodsi świętują Dzień Wiosny Autor Admin - 424 raz(y) oglądano. 
...Chociaż pogoda nie zapowiadała szybkiego przyjścia wiosny, dzieciom to nie przeszkadzało!
Prezentacja wiosennych, specjalnie na tę okazję zaprojektowanych strojów przebiegała w niezwykłej atmosferze! Nie było co prawda czerwonego dywanu, ale rozsypane na podłodze, starannie wycięte kwiatki i wspaniała muzyka przeniosły wszystkich w świat pokazów mody! Słodkie nagrody wszystkim poprawiły humor!

Dziękujemy Prezenterom, ale również dziękujemy Mamom, bez których na pewno nie powstałyby tak pomysłowe stroje! 
czwartek, 22 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Światowy Dzień Psa Autor Admin - 443 raz(y) oglądano. 
...
Kontynuując projekt
Kalendarz Świąt Nietypowych, wszystkie klasy młodsze uczestniczyły w ciekawych zajęciach dotyczących psów. Powstały atrakcyjne prace plastyczne, ale nie tylko one były ważne. W prezentacji multimedialnej dużo uwagi poświęcono instrukcji postępowania w przypadku ataku psa. Dzieci kochają psy i dużo o nich wiedzą. "Atlas psów rasowych" i "Psy. Encyklopedia najmłodszych" to publikacje, z których dzieci bardzo często korzystają w bibliotece szkolnej. Niestety, trzeba też na wszelki wypadek wiedzieć, co robić, gdyby trzeba było bronić się przez psem.
 
czwartek, 15 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Gorąca przekąska Autor Admin - 469 raz(y) oglądano. 
...
Zupełnie niespodziewanie, z inicjatywy rodziców, wszystkie dzieci z naszej szkoły i z przedszkola wyszły we wtorek w grupach na pieczoną kiełbaskę! Ta (bezpłatna) gorąca przekąska pomyślana została jako posiłek zamiast obiadu. Chodziło o to, że w szkole, z której przywozimy obiady dla naszych uczniów, był wolny dzień z powodu rekolekcji. Dziękujemy rodzicom nie tylko za inicjatywę, za pomoc przy ognisku, przy opiece nad przedszkolakami, ale także za przywiezienie odpowiedniego drewna, którego starczy jeszcze na kolejne ogniska!


DZIĘKUJEMY!!!! 
czwartek, 08 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Konkurs wiedzy pożarniczej Autor Admin - 453 raz(y) oglądano. 
...Cieszymy się bardzo, że Jakub Nagajek, uczeń klasy VI zajął I miejsce w tegorocznym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przed nim wyjazd na zawody powiatowe! Adam Czuryło, również uczeń kl. VI, otrzymał dyplom i nagrodę za uczestnictwo.
Jest to bez wątpienia także sukces Pana Andrzeja Topolskiego, który tak skutecznie opiekuje się uczniami zainteresowanymi tą dziedziną wiedzy.


GRATULUJEMY!!!

 
czwartek, 08 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  A może warto zostać leśnikiem? Autor Admin - 430 raz(y) oglądano. 
...
Dzięki spotkaniu z
Panią Barbarą Zielińską, reprezentującą Nadleśnictwo Kraśnik, dzieci z naszego przedszkola i ze szkoły dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości. Młodszych interesowały drzewa, ptaki, poroże zwierząt, ale także służbowy mundur! Starsi dopytywali się na czym polega praca w tym zawodzie, czy jest atrakcyjna finansowo i czy daje możliwości awansu? Jak widać, warto poznawać nowych ciekawych ludzi!


 
czwartek, 08 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Wiosna w przedszkolu? Autor Admin - 449 raz(y) oglądano. 
...
Korzystając z uroków zimy, przedszkolaki wykonały już parę prac związanych z przedwiośniem. Posadzono pierwsze rośliny cebulowe, które niebawem upiększą przedszkolną salę. Na parapecie rozkwita hiacynt, forsycja w wazonie rozwija pąki (wystarczy porównać zamieszczone zdjęcia), powoli rosną krokusy, tulipany, cebula i rzeżucha. Codziennie widać, że przybywa liści i kwiatków, a najważniejsze, że wszystko to dzieje się pod czujnym okiem zainteresowanych obserwatorów.
 
czwartek, 01 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Jeden z dziewięciu Autor Admin - 436 raz(y) oglądano. 
...To szkolna wersja konkursu przygotowanego przez mgr Wandę Czuryło. Obszerny zestaw pytań sprawdzał przede wszystkim humanistyczną wiedzę zainteresowanych uczniów. Po kolejnych etapach wyłoniono zwycięzców:


1. miejsce: Natalia Chmiel kl. 5
2. miejsce: Jakub Nagajek kl. 6
3. miejsce: Klaudia Sikora kl. 5


Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy - słodkie co nieco.
GRATULUJEMY !

 
czwartek, 01 marca 2018       Strona gotowa do druku  

  Świat dinozaurów Autor Admin - 425 raz(y) oglądano. 
...
To wiodący temat cyklu zajęć w grupie przedszkolnej. Okazało się, że można nie tylko mówić o dinozaurach, malować je, wyklejać, robić w masie solnej odcisk ich stóp, ale można też dzielić wyraz na sylaby, literować a nawet liczyć wędrujące dinozaury! Była to więc nie tylko dobra zabawa, ale też i kształcące zajęcia edukacyjne!

 
czwartek, 22 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

  Światowy Dzień Kota Autor Admin - 398 raz(y) oglądano. 
...
Uczniowie klas młodszych, wykorzystując
Kalendarz Świąt Nietypowych, skoncentrowali uwagę na tym sympatycznym zwierzątku futerkowym. Była więc prezentacja multimedialna i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. W efekcie powstały piękne papierowe i plastelinowe portrety naszych domowych ulubieńców. 
czwartek, 22 lutego 2018       Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192021222324253545   >

Theme creado por dev-postnuke.com