Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (15)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (6)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 6 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Brak

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011    


  Kiermasz Wielkanocny Autor Admin - 567 raz(y) oglądano. 
BrakZgodnie z tradycją i z inicjatywy Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Poniatowej 5 kwietnia 2009 r. odbyła się kolejna edycja Świątecznego Kiermaszu. Tym razem chodziło o rękodzieło poświęcone tematyce Świąt Wielkanocnych.
W naszej szkole przygotowania trwały już od dawna, dlatego też stoisko na którym wystawiliśmy wszystko do sprzedaży wyglądało bogato i atrakcyjnie. Widać to zresztą na zdjęciach.
Jest to zasługa nie tylko dzieci, ale także i rodziców, a zwłaszcza mam, które i tym razem wykazały się ogromną pracowitością i pomysłowością!
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, a wszystkim autorom prac za ogromne serce włożone w wykonanie ozdób świątecznych.

&nbsp; &nbsp;

 
niedziela, 05 kwietnia 2009       Strona gotowa do druku  

  Sprawdzian klas szóstych! Autor Admin - 597 raz(y) oglądano. 
BrakCzwartek 2 kwietnia 2009 r. dla uczniów klas szóstych to był ważny dzień! O godzinie 9.00 wszyscy zasiedli w specjalnie przygotowanej sali nad egzaminacyjnymi arkuszami. Czy był trudny? To oczywiście będzie wiadomo dopiero w czerwcu, na razie trzeba żyć chwilą i wierzyć, że uczniowie bardzo się starali napisać jak najlepiej.
Trzymamy za nich kciuki!

&nbsp; &nbsp;

 
czwartek, 02 kwietnia 2009       Strona gotowa do druku  

  Wiosenne porządki Autor Admin - 534 raz(y) oglądano. 
BrakJak wszędzie przed świętami w naszej szkole też przeprowadziliśmy wiosenne sprzątanie. Oczywiście zrobili to przede wszystkim rodzice. Do sprzątania dodając małe prace modernizacyjne. W szatni wymieniono wszystkie wieszaki, w sali przedszkolnej została zmieniona wykładzina, w sali klasy IV przybył nowy Poczet Królów Polski...
Oczywiście wypucowano podłogi i okna, szkoła stała się lśniąca i czysta. Wszystko dzięki zaangażowaniu naszych rodziców, których pracę ilustrują liczne zdjęcia.

&nbsp; &nbsp;

 
środa, 01 kwietnia 2009       Strona gotowa do druku  

  Pierwszy Dzień Wiosny 2009 Autor Admin - 607 raz(y) oglądano. 
BrakChociaż na dworze ciągle jest jeszcze wietrznie i zimno, my jednak 23 marca 2009 r. powitaliśmy w naszej szkole Wiosnę!
Ponieważ prawdziwa Wiosna nie chce jeszcze przyjść, zorganizowano konkurs na najpiękniejsze przebranie za Panią Wiosnę. Jak widać na zdjęciach, pięknych Wiosenek było dużo! Był nawet jeden Pan Wiosna, który mówił o sobie, że jest Wiosennym Czarodziejem.
Były konkursy i nagrody. Wszyscy byli przebrani, wykorzystując satyryczną konwencję. Najbardziej podobał się konkurs Karaoke - rozśpiewani i roztańczeni powitaliśmy Wiosnę.
Oczywiście Marzanna została uroczyście spalona.
Czy teraz na pewno już będzie ciepło i wiosennie?

&nbsp;&nbsp;

 
poniedziałek, 23 marca 2009       Strona gotowa do druku  

  O szkole Autor Admin - 10804 raz(y) oglądano. 
BrakOd 1 września 2008 r. w Dąbrowie Wronowskiej rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa.

Czym różni się taka szkoła od każdej innej?

Przede wszystkim i jedynie sposobem finansowania. Tak jak wszystkie inne szkoły ma uprawnienia szkoły publicznej i podlega nadzorowi Kuratora Oświaty w Lublinie. Szkoły prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego oprócz subwencji oświatowej otrzymują także dotacje, my otrzymujemy tylko subwencję. Musi nam ona wystarczyć na pokrycie wszystkich potrzeb. Oczywiście organem prowadzącym naszej placówki nie jest gmina, ale powołane wcześniej Obywatelskie Stowarzyszenie Edukacyjne "Żaczek", zrzeszające mieszkańców miejscowości Dąbrowa Wronowska i Plizin. Dzięki ich zaangażowaniu, trosce, aktywnej współpracy placówka trwa i ma się dobrze. To rodzice właśnie czuwają nad gospodarką finansową szkoły, remontami i konserwacją. Dzięki współpracy z nimi udaje się godzić wszystkie interesy, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów i przyszłość placówki.
Szczególną wdzięczność budzi każdy dobry gest szczodrego sponsora. Przekonaliśmy się już o tym pozyskując dla przedszkolaków zabawki z Hurtowni "Oskar" z Wrocławia, komputery z Kredyt Banku z Warszawy, wyposażenie biurowe z Banku Spółdzielczego z Poniatowej, wsparcie finansowe od wielu firm takich jak: firma "Pawtrans", sklep sieci "Biedronka" Oddział w Poniatowej, piekarnia Państwa Szlachetków z Poniatowej, Spółdzielnia Mleczarska w Opolu Lubelskim ...

Wszystkim darczyńcom jesteśmy niezwykle wdzięczni i oczywiście oczekujemy dalszego ciągu sponsoringu, ponieważ w sytuacji tak małej szkoły jak nasza każdy gest ma wagę złota i służy dobru naszych uczniów. Nie chcielibyśmy z tego rezygnować.

 
poniedziałek, 23 marca 2009       Strona gotowa do druku  

  Nareszcie kulig! Autor Admin - 758 raz(y) oglądano. 
BrakW słoneczny piątek 20 lutego cztery pary sań podjechały pod budynek Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej. To bez wątpienia oznaczało, że kulig zorganizowany w błyskawicznym tempie przez rodziców właśnie się rozpoczął. Wzięli w nim udział wszyscy, którym kondycja tego dnia pozwalała na wyjazd. W programie kuligu była przejażdżka lasem, ognisko i pieczenie kiełbasek, a także gry i zabawy na śniegu. Opiekunami byli wychowawcy i rodzice, wszystkim humory dopisywały, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

&nbsp; &nbsp;

 
poniedziałek, 23 lutego 2009       Strona gotowa do druku  

  Ferie w szkole - ognisko! Autor Admin - 587 raz(y) oglądano. 
BrakPierwszy tydzień ferii upływał w szkole bardzo aktywnie. Realizowaliśmy wszystkie z zaplanowanych działań: był to wyjazd na basen, tenis stołowy, kawiarenka internetowa, dyskoteka i - gwóźdź programu - ognisko na terenie szkoły! Z pomysłem wystąpili i wszystko zorganizowali oczywiście - rodzice! W piątkowe popołudnie zapłonął duży stos wysuszonego drewna, kusząc z daleka ewentualnych gości. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach pogoda dopisała, dlatego też uczestnicy przybyli tak licznie. Oprócz pieczenia kiełbasek były też zabawy dzieci na szkolnym placu zabaw.


&nbsp; &nbsp;

 
czwartek, 12 lutego 2009       Strona gotowa do druku  

  Zimowe PTAKOLICZENIE Autor Admin - 611 raz(y) oglądano. 
BrakPtakoliczenie to po prostu cykliczne liczenie ptaków, które wymaga uwagi i cierpliwości. Nasi uczniowie włączyli się do tej akcji i 24 stycznia o godzinie 10.00 spod Społecznej Szkoły w Dąbrowie Wronowskiej wyruszyła siedmioosobowa grupa bacznych obserwatorów wraz z opiekunem Koła Przyrody Panią Magdaleną Polek, niestety w towarzystwie psa. Najpierw wydawał się on sympatycznym towarzyszem wyprawy, później jednak po prostu przeszkadzał, bo płoszył obserwowane ptaki. I chociaż grupa poświęcała się, wędrując przez grząski grunt, przez pola i gęste krzaki i tak nie zdołała zaobserwować żadnych unikalnych przypadków, ponieważ w kulminacyjnym momencie wkraczał do akcji pies... Mimo wszystko wyprawa się udała, była po prostu przyjemną wędrówką, w czasie której zaobserwowano, że na terenach naszych miejscowości zamieszkują wróble, sikorki, sójki a na stawach - kaczki krzyżówki. Ilustrują to zamieszczone poniżej zdjęcia. Stosowny meldunek wysłaliśmy do OTOP, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji. Mamy nadzieję powtórzyć ten wyczyn jeszcze nie raz!

&nbsp; &nbsp;

 
czwartek, 12 lutego 2009       Strona gotowa do druku  

  Dzień Babci i Dziadka Autor Admin - 619 raz(y) oglądano. 
BrakDzień Babci i Dziadka to zawsze wielkie wydarzenie w szkole. U nas odbyło się ono 19 stycznia 2009, dając okazję do miłego spotkania różnych pokoleń. Dziadkowie i Babcie przybyli bardzo licznie i ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuczęta.

Najpierw występowały dzieci z przedszkola, prezentując wiersze i piosenki. Pomagała im dzielnie klasa pierwsza. Na zdjęciach widać ile radości sprawić można, recytując wiersz czy na przykład śpiewając piosenkę "Kiedy Babcia była mała..."

&nbsp; &nbsp;

Później zaprezentowali się starsi artyści - uczniowie klasy drugiej i trzeciej. W ich wykonaniu obejrzeliśmy "Życzenia Dwunastu Miesięc", dedykowane Babciom i Dziadkom.
&nbsp; &nbsp;
Na koniec wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek - nie tylko słodki, dlatego że były słodkie ciasta, ale też dlatego, że był to czas spędzony z wnuczętami.


 
poniedziałek, 19 stycznia 2009       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011    

Theme creado por dev-postnuke.com