Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (28)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (25)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Brak

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   1234567891011    


  Ferie w szkole - ognisko! Autor Admin - 487 raz(y) oglądano. 
BrakPierwszy tydzień ferii upływał w szkole bardzo aktywnie. Realizowaliśmy wszystkie z zaplanowanych działań: był to wyjazd na basen, tenis stołowy, kawiarenka internetowa, dyskoteka i - gwóźdź programu - ognisko na terenie szkoły! Z pomysłem wystąpili i wszystko zorganizowali oczywiście - rodzice! W piątkowe popołudnie zapłonął duży stos wysuszonego drewna, kusząc z daleka ewentualnych gości. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach pogoda dopisała, dlatego też uczestnicy przybyli tak licznie. Oprócz pieczenia kiełbasek były też zabawy dzieci na szkolnym placu zabaw.


&nbsp; &nbsp;

 
czwartek, 12 lutego 2009       Strona gotowa do druku  

  Zimowe PTAKOLICZENIE Autor Admin - 513 raz(y) oglądano. 
BrakPtakoliczenie to po prostu cykliczne liczenie ptaków, które wymaga uwagi i cierpliwości. Nasi uczniowie włączyli się do tej akcji i 24 stycznia o godzinie 10.00 spod Społecznej Szkoły w Dąbrowie Wronowskiej wyruszyła siedmioosobowa grupa bacznych obserwatorów wraz z opiekunem Koła Przyrody Panią Magdaleną Polek, niestety w towarzystwie psa. Najpierw wydawał się on sympatycznym towarzyszem wyprawy, później jednak po prostu przeszkadzał, bo płoszył obserwowane ptaki. I chociaż grupa poświęcała się, wędrując przez grząski grunt, przez pola i gęste krzaki i tak nie zdołała zaobserwować żadnych unikalnych przypadków, ponieważ w kulminacyjnym momencie wkraczał do akcji pies... Mimo wszystko wyprawa się udała, była po prostu przyjemną wędrówką, w czasie której zaobserwowano, że na terenach naszych miejscowości zamieszkują wróble, sikorki, sójki a na stawach - kaczki krzyżówki. Ilustrują to zamieszczone poniżej zdjęcia. Stosowny meldunek wysłaliśmy do OTOP, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji. Mamy nadzieję powtórzyć ten wyczyn jeszcze nie raz!

&nbsp; &nbsp;

 
czwartek, 12 lutego 2009       Strona gotowa do druku  

  Dzień Babci i Dziadka Autor Admin - 527 raz(y) oglądano. 
BrakDzień Babci i Dziadka to zawsze wielkie wydarzenie w szkole. U nas odbyło się ono 19 stycznia 2009, dając okazję do miłego spotkania różnych pokoleń. Dziadkowie i Babcie przybyli bardzo licznie i ze wzruszeniem podziwiali swoje wnuczęta.

Najpierw występowały dzieci z przedszkola, prezentując wiersze i piosenki. Pomagała im dzielnie klasa pierwsza. Na zdjęciach widać ile radości sprawić można, recytując wiersz czy na przykład śpiewając piosenkę "Kiedy Babcia była mała..."

&nbsp; &nbsp;

Później zaprezentowali się starsi artyści - uczniowie klasy drugiej i trzeciej. W ich wykonaniu obejrzeliśmy "Życzenia Dwunastu Miesięc", dedykowane Babciom i Dziadkom.
&nbsp; &nbsp;
Na koniec wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek - nie tylko słodki, dlatego że były słodkie ciasta, ale też dlatego, że był to czas spędzony z wnuczętami.


 
poniedziałek, 19 stycznia 2009       Strona gotowa do druku  

<   1234567891011    

Theme creado por dev-postnuke.com