Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Projekty unijne 2012' 

Projekty unijne
Album: Projekty unijne 2012'

Aktualności 

Menu główne 

Fotogaleria 

Online 
Obecnie jest 7 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: Podróże i wyjazdy

Teksty opublikowane w tym temacie.

  Wycieczka do Sandomierza Autor Admin - 10 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy
Wycieczka do Sandomierza

W chłodny poranek 13 października uczniowie z klas I - IV wyruszyli pod opieką wychowawców: p. Katarzyny Lenarcik, p. Moniki Borowiec oraz p. Wandy Czuryło do Sandomierza. Humory wszystkim dopisywały, więc nawet szybki marsz pięknymi uliczkami za przewodnikiem znosiliśmy bez słowa skargi.
Pierwszym punktem programu było podziwianie panoramy miasta z Bramy Opatowskiej, na którą wszyscy bez wyjątku się wdrapali. Następnie wysłuchaliśmy w Zbrojowni rewelacyjnej pogadanki o historii miasta i z ochotą przymierzyliśmy stroje z innej epoki. Z niemałymi obawami weszliśmy do podziemi, pełniącymi dawniej funkcję piwnic kupieckich. Ceglane korytarze i świadomość, że jesteśmy 9 m pod ziemią, budziły słuszny respekt. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było muzeum Świat Ojca Mateusza. Te woskowe figury robiły piorunujące wrażenie. Wszyscy uczestnicy skorzystali z okazji, by uwiecznić swój pobyt w celi!
Z racji tego, że głodny Polak - to zły, postanowiliśmy wzmocnić swe nadwątlone siły smakowitym obiadkiem, po czym udaliśmy się na pobliski bazar, gdzie zakupiliśmy pamiątki. Następnie rażnym krokiem podążyliśmy w kierunku nadbrzeża. Na pokładzie statku w doborowym towarzystwie spędziliśmy najbliższe pół godziny. Poddani kołysaniu fal niektórzy mieli ochotę uciąć sobie krótką drzemkę.
Cali i zdrowi dotarliśmy z niewielkim opóźnieniem pod szkołę, by wpaść w ramiona stęsknionych bliskich. Jak zawsze każdy wyjazd kończymy wnioskami:
1. Wycieczki umożliwiają uporanie się z własnymi słabościami.
2. Dobry kierowca to skarb!
3. Czapkę na wyjeździe zawsze warto mieć!

Ciekawe, gdzie pojedziemy następnym razem tak zgraną paczką?

Oprac. W. Czuryło


 
wtorek, 02 listopada 2021       Strona gotowa do druku  

  Zamość, październik 2021 Autor Admin - 20 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

W piątek, 8 października wybraliśmy się wraz z opiekunkami: panią Anią Sawicką i panią Jolą Zarzycką na wycieczkę do pięknego, renesansowego Zamościa. W mroźny, ale słoneczny poranek, o 9.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Pani przewodnik pokazała nam najciekawsze obiekty: Katedrę (dawnej kolegiatę) pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Pałac Zamojskich i Akademię Zamojską. Zwiedziliśmy Stare Miasto, gdzie główną atrakcją jest Rynek Wielki, a na nim przepiękny manierystyczno - renesansowy Ratusz oraz kamienice z podcieniami (arkadami). Ten element architektoniczny wprowadził główny projektant miasta Bernardo Morando. Odwiedziliśmy również Rynek Wodny i Solny wraz z obiektami tam usytuowanymi oraz Bramę Szczebrzeską i Lwowską. Następnie zaopatrzeni w niezbędną wiedzę o zabytkach i historii miasta przystąpiliśmy do gry miejskiej pt: "Oblężenie Twierdzy Zamość 1648 r."
Kolejnym punktem programu było zamojskie ZOO. Obiekt jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jego początki sięgają roku 1918, kiedy to Stefan Miler, profesor Męskiego Gimnazjum im. Jana Zamojskiego, postanowił założyć pierwszy w Polsce ogródek przyrodniczy. Obecnie ZOO zamieszkują 2524 zwierzęta z 312 gatunków.
Po kilkugodzinnym podglądaniu życia zwierząt mieszkających w ogrodzie wyruszyliśmy dalej na Roztocze, do zagrody garncarskiej w Guciowie. Tam czekało nas wiele niespodzianek: pokaz pieczenia podpłomyków wraz z degustacją oraz ognisko z kiełbaskami i śpiewem. Na koniec jeszcze kilka chwil na zakup pamiątek dla najbliższych i zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy V, VI, VII i VIII 
czwartek, 21 października 2021       Strona gotowa do druku  

  Festiwal Relacji 2021 Autor Admin - 59 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdyNauka zdalna nie sprzyjała relacjom interpersonalnym. Owszem - wszyscy się słyszeliśmy, ale na pewno większości z uczniów brakowało bodźców wizualnych, możliwości swobodnej rozmowy w czasie przerw, wspólnej zabawy. Dlatego 31 maja, dzień powrotu do szkoły, klasy 7 i 8 postanowiły spędzić na wyjeździe integracyjnym. Spragnieni wrażeń ochoczo wybraliśmy się na wycieczkę do przepięknego Sandomierza. Tajemnice tego urokliwego miasta odsłoniła przed nami przewodniczka. Dzięki niej mogliśmy podziwiać panoramę miasta z Bramy Opatowskiej i usłyszeć mnóstwo ciekawostek na temat zabytków Sandomierza, poznać historię powstania trasy podziemnej, czyli dawnych piwnic kupieckich, jak również sfotografować się obok ulubionych postaci z serialu " Ojciec Mateusz". Mozolna wspinaczka po schodach uzmysłowiła nam, że najwyższa pora zadbać o kondycję. Niewątpliwie gwoździem programu był rycerz, który oprowadził nas po zbrojowni. Niemal wszyscy ocierali łzy ze śmiechu, a wybrańcy mogli nawet stanąć u jego boku w stroju z epoki. Zakup pamiątek, degustacja gigantycznych lodów, a wreszcie romantyczny rejs po Wiśle utwierdziły nas w przekonaniu, że zdalne nauczanie nie zastąpi normalności. Na kolejną wyprawę ruszamy już we wrześniu!


 
piątek, 11 czerwca 2021       Strona gotowa do druku  

  Mikołajkowy wyjazd do Lublina Autor Admin - 204 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdyW grudniowy poranek ( 06.12.2019r.) uczniowie klas I-II pod opieką wychowawczyni i mam udali się do Lublina, by aktywnie i nietuzinkowo spędzić ten długo wyczekiwany dzień.
Uśmiechnięci, otwarci na nowe doświadczenie wyruszli w drogę. "Postanowili razem przetrwać tę zamieć" i na początek udać się do kina w Galerii Handlowej OLIMP, by obejrzeć "Krainę Lodu". Film dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, wzruszeń i uśmiechów.
Po seansie czekała na uczniów niespodzianka. Przenieśli się do Krainy św. Mikołaja !
Spotkali Gospodarza, zrobili sobie z nim pamiątkową fotografię. Wzięli udział w świątecznych warsztatach pod kierunkiem Elfa. Własnoręcznie tworzyli przestrzenne bombki. Uczestniczyli w animacjach, zabawach i konkursach, np. mikołajkowym karaoke.
Po licznych atrakcjach uczniowie zgłodnieli, toteż krótka wizyta w Mc Donald zadowoliła wszystkich.
Następnie uczestnicy udali się do Papugarni, gdzie wzięli udział w niecodziennej multimedialnej lekcji, podczas której zostali zapoznani z niektórymi gatunkami papug z różnych stron świata. Zapoznali się z regulaminem, wyposażeni w odpowiednią wiedzę, weszli do sali lotów, gdzie mogli obcować z fantastycznymi ptakami. Dzieci głaskały je, karmiły ale także musiały uważać, gdyż stworzenia okazały się bardzo temperamentne. Zabawa w "gadatliwym" towarzystwie zapewniła uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku!

 
czwartek, 12 grudnia 2019       Strona gotowa do druku  

  Wycieczka do stolicy Autor Admin - 197 raz(y) oglądano. 
Podróże i wyjazdy12 listopada uczniowie z klas 4-8 zamiast szykować się do zajęć, wyruszyli na podbój stolicy. Musieli dosyć wcześnie wstać, by już o 6.45 pojawić się na zbiórce. Tak wczesny wyjazd był niezbędny, by móc w pełni cieszyć się pobytem w Centrum Nauki Kopernik. To właśnie był główny cel naszej wycieczki. Od ilości stanowisk doświadczalnych niektórych aż rozbolała głowa. Możliwość samodzielnego eksperymentowania i sprawdzenia efektów wykonanego zadania wielu osobom przypadło do gustu. Prawa fizyki wyjaśniły wszystkie zawiłości, w tym działanie naszego błędnika czy reakcje uszu na wysokie dźwięki. Naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po 3 godzinach udaliśmy się do Planetarium, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć film w 3 D zatytułowany Dobór naturalny. Teoria Karola Darwina w połączeniu z nowoczesną techniką dała świetne rezultaty. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonald's. Nic nie smakuje tak dobrze jak frytki czy nuggetsy po takim wysiłku umysłowym. 
czwartek, 14 listopada 2019       Strona gotowa do druku  
Theme creado por dev-postnuke.com