Społeczna Szkoła Podstawowa
w Dąbrowie Wronowskiej
  Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej - nasza szkoła jest najlepsza na świecie!
  
Szlakiem pomników 

Aktualności 

Rozpoczęcie 2022 2023 (14)
Album: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Menu główne 

Fotogaleria 


wkopanie_lopaty (20)
Album: Inauguracja budowy sali gimnastycznej


Online 
Obecnie jest 9 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.


 

Temat: ...

Teksty opublikowane w tym temacie.

<   12345678910111213141516171819202122232425262728293040   >


  Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 Autor Admin - 389 raz(y) oglądano. 
...Informowaliśmy już o sukcesie naszych uczniów w konkursie na pracę plastyczną poświeconą tej tematyce. Teraz mieliśmy przyjemność gościć u nas przedstawicieli tej lubelskiej instytucji, którzy przeprowadzili ciekawe zajęcia i przede wszystkim wręczyli uczniom upominki a Pani Halinie Kolasińskiej piękny dyplom z podpisem Wojewody Lubelskiego! Gratulujemy! 
czwartek, 11 maja 2017       Strona gotowa do druku  

  Święto Ziemi Autor Admin - 345 raz(y) oglądano. 
...
To ważna okazja, by przypomnieć, że to od nas zależy, czy Ziemia przetrwa i czy ludzkość będzie miała gdzie żyć. W ciekawym, dynamicznym
przedstawieniu, przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem Pani M. Polek, zobaczyliśmy problem zanieczyszczania środowiska, który niestety, ciągle jest aktualny. Trzeba jednak robić wszystko, by to zmienić na lepsze.
 
czwartek, 11 maja 2017       Strona gotowa do druku  

  W świątecznym nastroju Autor Admin - 396 raz(y) oglądano. 
...
We wszystkich salach szkolnych zaroiło się od pisanek, kurczaczków i zajączków! Piękne efekty osiągnęły dzieci z kółka plastycznego, prowadzonego przez P. Halinę Kolasińską - dziękujemy i gratulujemy! Podziwiamy też wspaniałe prace plastyczne przedszkolaków i wszystkich uczniów, którym w ten sposób udało się sprawić, że świąteczny nastrój ogarnął całą szkołę!


 
środa, 12 kwietnia 2017       Strona gotowa do druku  

  Przytulanki Autor Admin - 390 raz(y) oglądano. 
...Może niekoniecznie w nastroju świątecznym, ale za to zgodnie z podręcznikiem, klasa III podjęła desperacką decyzję - i uszyła mięciutkie przytulanki! Można o tym spokojnie mówić już po fakcie, kiedy wszystko się udało i sympatyczne koty i mysz zamieszkały na szkolnym parapecie. Nie od razu tak było - a to igła uciekła, a to nitka nie dała się rozplątać albo lewa strona nie chciała być prawą! Trudna jest sztuka szycia dla debiutanta, ale wszystko warto umieć - na pewno się przyda! 
środa, 12 kwietnia 2017       Strona gotowa do druku  

  Lekcja z rodzicami Autor Admin - 482 raz(y) oglądano. 
...
Jeszcze trochę czasu zostało do końca roku szkolnego, ale w grupie "0", można mówić już o próbie podsumowania wiadomości. W obecności rodziców odbyła się bardzo udana przedświąteczna lekcja, połączona ze wspólnym zdobieniem pisanek, w czasie której rodzice mogli także znaleźć odpowiedź na pytanie: co te nasze dzieci już umieją?
Okazało się, że całkiem sporo! Piękny był widok zaczytanych zerówkowiczów! Udało się też liczenie, rozpoznawanie liter, znaków i cyfr! W zabawach ruchowych dzieci jednak były zdecydowanie lepsze od rodziców!
Na przyszły rok zapowiada się ciekawa klasa pierwsza! 
czwartek, 06 kwietnia 2017       Strona gotowa do druku  

  Na wesoło Autor Admin - 440 raz(y) oglądano. 
...Posługując się żartem i dowcipem, nasz zaprzyjaźniony Klaun pokazał uczniom, że świat nie zawsze wygląda tak, jak nam się wydaje. Maska może ukryć wiele, a podpisując bez uważnego czytania jakiś dokument, możemy napytać sobie biedy. Trzeba być uważnym, by nie dać się nabrać, chociaż nie każdy jeszcze to potrafi.


 
czwartek, 06 kwietnia 2017       Strona gotowa do druku  

  Sukcesy sportowe - tenis stołowy Autor Admin - 438 raz(y) oglądano. 
...Aktualni mistrzowie gminy zaprezentowali swoje umiejętności tenisowe w ogólnoszkolnym turnieju. Przebiegał on w postaci trzydniowych eliminacji na zajęciach wychowania fizycznego pod okiem p. J. Zarzyckiej. W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta klas 4-6 bez podziału na kategorie. Zacięte pojedynki wyłoniły zwycięzców:

- w grze singlowej zwyciężył Jakub Nagajek, drugie miejsce zajął Sebastian Michalak, a trzecie Kacper Przychodzeń.

- w grze deblowej zwyciężyli Dawid Cieślak i Jakub Pomorski, drugie miejsce zajęli Jakub Nagajek i Sebastian Michalak oraz trzecie Kacper Przychodzeń i Adam Czuryło.

Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Brawo !

W niedzielę 26 marca 2017 r. odbył się na basenie w Poniatowej III Memoriał im. Pawła Tyszkiewicza. Nasza uczennica klasy III -
Nikola Rola zajęła III miejsce i została nagrodzona statuetką. Brawo!


 
czwartek, 30 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Świąteczno-wiosenne warsztaty plastyczne Autor Admin - 467 raz(y) oglądano. 
...Okazuje się nie po raz pierwszy, że przy odrobinie wyobraźni z prostych materiałów można wyczarować cudeńka! Udowodnili to uczniowie młodszych klas, tworząc na warsztatach plastycznych atrakcyjną galerię dzieł. Korytarz szkolny i sale lekcyjne zdobi wiele różnych wiosennych kwiatów i kolorowych symboli zbliżających się świąt. Oczekiwanie narasta! Wiosna już przyszła a Wielkanoc tuż tuż... 
czwartek, 30 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Powitanie wiosny Autor Admin - 493 raz(y) oglądano. 
...
Kalendarzowa wiosna nie sprawiła zawodu - przyszła z ładną pogodą i słońcem. Na tę chwilę najmłodsi uczniowie przygotowywali się już od kilku dni. Były więc piękne marzanny, które tym razem powędrowały z dziećmi w kolorowym pochodzie i pozowały do zdjęć wśród szkolnych krokusów. Były też piękne plansze z Panią Wiosną w roli głównej, pracowicie wykonane przez uzdolnionych mistrzów prac plastycznych, no i oczywiście były wiosenne apetyczne kanapki, osobiście przygotowane z wiosennych produktów.
Najlepsze jednak nastąpiło później - piniatę pełną cukierków udało się rozbić dopiero na zajęciach świetlicowych. Chociaż to ludowy zwyczaj świąteczny krajów latynoskich, naszym dzieciom bardzo przypadł do gustu!


 
czwartek, 23 marca 2017       Strona gotowa do druku  

  Noc w szkole 2 Autor Admin - 646 raz(y) oglądano. 
...Wzorem starszych kolegów, młodsi uczniowie również postanowili zobaczyć, jak to jest, gdy zostaje się na noc w szkole. Zdecydowali, że będzie to noc bez komputera i telewizji! Były więc różne gry, zabawy, zawody i tańce. Spokojny sen, bez przygód i koszmarów, dał nadzieję na sympatyczny poranek ze wspólnie przygotowanym śniadaniem. Gofry były doskonałe!
W przypadku naszej szkoły mówienie o jakiejkolwiek bazie noclegowej to duża przesada, a jednak dzieciom to nie przeszkadza. Tak działa urok wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy!

 
czwartek, 16 marca 2017       Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122232425262728293040   >

Theme creado por dev-postnuke.com